Zastanawiasz się nad emigracją do Anglii?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyjeździe na Wyspy, sprawdź, jak się do niej przygotować!

1. Język to podstawa

Przeprowadzka do Anglii dla każdego, kto nie zna tamtejszego języka, to bardzo trudne doświadczenie. Bez znajomości angielskiego znalezienie pracy znacznie się komplikuje, podobnie jak uzyskanie pomoc albo załatwienie czegoś w urzędzie bądź w banku. Nie znasz podstaw języka angielskiego? Nie wyjeżdżaj!

2. Nie jedź w ciemno

Realizację szalonych pomysłów na emigrację na Wyspy często kończą równie szybkie przeprowadzki z Anglii do Polski. Jeśli nie masz zaklepanej pracy, nie posiadasz żadnego noclegu i brak Ci pieniędzy na opłacenie mieszkania w Anglii przez kilka miesięcy, to lepiej dokładnie przemyśl wizję emigracji.

3. Zaplanuj przeprowadzkę

Decyzja odnośnie do przeprowadzki Polska Anglia podjęta? Czas na realizację! Zacznijmy od tego, jak zorganizować transport do Anglii. Ogólnie rzecz biorąc, najwygodniejszy sposób na przewiezienie wszystkich rzeczy to skorzystanie z usług firm oferujących transport Polska Anglia, ale oczywiście wiąże się to z kosztami. Oszczędni mogą sami wynająć auto dostawcze i przewieźć swoje rzeczy we własnym zakresie. W każdym razie jeszcze przed wyjazdem trzeba wiedzieć, na co się decydujemy i mieć wszystko dokładnie poukładane w głowie.

4. Nie jedź z pustym portfelem

Nawet jeśli już przed wyjazdem masz załatwioną pracę w Anglii albo zapewniony dach nad głową, to lepiej zabierz ze sobą co najmniej 1000 funtów. Zawsze warto mieć nieco gotówki na zapas, aby móc sfinansować jakieś niespodziewane wydatki lub po prostu za coś żyć do czasu otrzymania pierwszej wypłaty. W przeciwnym razie może Cię czekać szybki powrót z powrotem i transport Anglia Polska.