Ubezpieczenie OC samochodu w Anglii

Wybierając transport Polska Anglia własnym samochodem.  Osiedlając się na Wyspach Brytyjskich, dokonawszy przeprowadzki Polska Anglia, musisz zdawać sobie sprawą, że obowiązkowe ubezpieczenie OC dla kierowców funkcjonuje tam na nieco innych zasadach niż u nas.

Dowiedz się więcej na ten temat.

Przeprowadzka do Anglii własnym samochodem, a następnie możliwość codziennego poruszania się nim po brytyjskich drogach gwarantuje wygodę i dużą mobilność. Jednocześnie wiąże się z określonymi obowiązkami. Jeden z nich dotyczy konieczności posiadania obligatoryjnego dla każdego kierowcy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zanim więc zaplanujesz transport do Anglii na stałe swoim autem, miej świadomość, że jako brytyjski rezydent masz obowiązki. Najpierw przerejestrować pojazd na brytyjskie numery, a następnie ubezpieczyć go w ramach brytyjskiego systemu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Co ważne, w momencie podpisywania polisy należy określić kierowców, którzy będą korzystać z samochodu. Jeżeli dana osoba nie została zgłoszona, nie ma prawa prowadzić Twojego auta. O ile nie wykupi indywidualnej polisy dla siebie, choćby na kilka dni. OC w Anglii jest bowiem przypisane do konkretnej osoby, a nie pojazdu. Jeśli chodzi o cenę, to podobnie jak w Polsce, zależy ona głównie od doświadczenia i wieku kierowcy. Inne czynniki to rodzaju, roku produkcji i pojemności silnika samochodu.