Jak sprawdzić firmę transportową

Bez względu na to, czy planujesz transport Polska Anglia, czy transport Anglia Polska, zanim wybierzesz firmę, która ma przewieźć Twoje bagaże, najpierw dokładnie sprawdź jej wiarygodność. Dowiedz się, jak to zrobić!

Ewidencja działalności gospodarczej

Każda firma, która oferuje przeprowadzki z Anglii do Polski, powinna być legalnie zarejestrowana, co znaczy, że musi posiadać polski lub europejski numer NIP. Obowiązkiem dla polskich firm jest również numer REGON. Powyższe dane można sprawdzić, używając wyszukiwarki Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jeżeli dana firma nie ma takich numerów, nie należy korzystać z jej usług, ponieważ prawdopodobnie działa na czarno.

Opinie klientów

Opinie klientów łatwo sprawdzić w Internecie, posługując się chociażby wyszukiwarką Google. Wpisując w pole wyszukiwania nazwę firmy oferującej przeprowadzki z Polski do Anglii wraz z frazą „opinie”, od razu wyświetlą się ewentualne wskazówki odnośnie do jej wiarygodności. Jeśli pojawią się negatywne opinie, warto przemyśleć, czy rzeczywiście korzystać z usług danej firmy świadczącej transport do Anglii.

Licencje

Przeprowadzka do Anglii z firmą transportową posiadającą profesjonalne licencje i certyfikaty będzie z pewnością pewniejsza i bezpieczniejsza niż korzystanie z usług „firmy krzak”. Ustalając szczegóły dotyczące przeprowadzki Polska Anglia, przy okazji warto dowiedzieć się, czy dana firma posiada jakieś licencje i certyfikaty.