Jak dostać się do Szkocji

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Szkocji w celach turystycznych, odwiedzić znajomych, czy z myślą o emigracji, możesz się tam dostać na kilka sposobów. Sprawdź, jaka metoda na transport z Polski do Szkocji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

1. Samolotem do Szkocji

Do Szkocji – głównie do Glasgow i Edynburga – lata wielu przewoźników. Wybór jest ogromny i uzależniony wyłącznie od grubości portfela. Samolot to najszybszy środek pozwalający na transport do Anglii i Szkocji; wcale nie tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Najtańsze bilety w liniach niskokosztowych przy odrobinie szczęścia można znaleźć w cenie nieprzekraczającej 100 zł! Jeżeli udajesz się do Szkocji na krótki czas i nie musisz zabierać ze sobą wielu bagaży, samolot jest zdecydowanie najlepszym środkiem transportu.

2. Własnym samochodem do Szkocji

O ile przeprowadzka do Anglii własnym autem jest wielkim wyzwaniem, o tyle transport z Polski do Szkocji staje się wręcz heroicznym wyczynem. Podróż trwa bowiem ok. 24 godziny, w związku z czym po drodze trzeba zaliczyć co najmniej jedną noc w hotelu. Niemniej chcąc przewieźć jakieś większe bagaże, własny samochód jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba się jednak liczyć z męczącą podróżą i wysokimi kosztami paliwa, ponieważ trasa z Polski do Szkocji wynosi więcej niż 2000 km.

3. Autobusem do Szkocji

Podróż autobusem to pomysł dla osób najbardziej wytrwałych, które z jakichś względów nie mogą lub nie chcą latać samolotem oraz nie posiadają własnego samochodu. Spędzenie ok. 35 godzin podczas jazdy autobusem i koszt co najmniej 600 zł skutecznie zniechęcają do korzystania tej metody podróży do Szkocji.