Zainteresowanie emigracją coraz mniejsze – czas powrotów?

Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej przyzwyczailiśmy się do tego, że przeprowadzki z Polski do Anglii w poszukiwaniu pracy są w naszym społeczeństwie czymś normalnym. Okazuje się jednak, że sytuacja się zmienia. Czy zatem obecnie coraz popularniejszy stanie się odwrotny kierunek, czyli przeprowadzki z Anglii do Polski?

Czas powrotów do Polski?

Badania przeprowadzone przez firmę Work Service wyraźnie pokazują, że coraz mniej Polaków zdecyduje się na przeprowadzkę. Powodów jest wiele, a jeden z nich to coraz ostrzejsza polityka brytyjskiego rządu wobec emigrantów zarobkowych. Spośród których Polacy są najliczniejszą grupą. Wizja zmniejszenia zasiłków i problemów ze znalezieniem pracy sprawia, że coraz rzadziej bierzemy pod uwagę możliwość przeprowadzki do Polski.

A może Brexit jest powodem spadku popularności przeprowadzek do Anglii?

Do tego dochodzi kwestia wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, do którego brytyjski rząd został zobowiązany w wyniku referendum przeprowadzonego w połowie 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że emigranci na Wyspach automatycznie zdecydują się na transport Anglia Polska i wrócą do kraju. Ci którzy mają stałe zatrudnienie i perspektywę godnego życia, niestety już raczej nie zamieszkają na stałe w Polsce, a przynajmniej tak deklarują.