Transport samochodu z Anglii do Polski

Kupiłeś w ostatnim czasie samochód w Anglii i chcesz go przewieźć do Polski? Albo z jakichś powodów nie możesz wrócić własnym autem z UK do ojczyzny? Skorzystaj z usług firm oferujących transport Anglia Polska.

Na lawetę i w drogę

Istnieje wiele przedsiębiorstw, które oferują nie tylko przeprowadzki z Anglii do Polski, ale również przeznaczony dla samochodów transport Polska Anglia i Anglia Polska. Tego typu przewoźnicy ładują auto na lawetę i przez kilkadziesiąt godzin jadą z nim z Wysp Brytyjskich wprost nad Wisłę. O ile jednak przeprowadzki z Polski do Anglii nie wymagają wypełnienia wielu formalności, o tyle w przypadku transportu samochodu trzeba załatwić parę spraw.

Dokumenty

Transportując auto z Anglii do Polski, należy pamiętać o wystawieniu listu przewozowego CMR oraz zlecenia, które poświadczy, że firma transportowa posiada prawo do przewożenia danego samochodu. Warto wyposażyć kierowcę lawety także w kopię dowodu zakupu pojazdu (paragon, faktura, umowa) i kopię dowodu rejestracyjnego. Takie same wymagania trzeba zresztą spełnić również wówczas, gdy auto ma odbyć transport do Anglii.

Ubezpieczenie

Przed ostatecznym wyborem danej firmy oferującej transport Anglia Polska dla samochodów należy upewnić się, że posiada ona ubezpieczenie. Dzięki niemu w razie jakichkolwiek szkód, które nie muszą wynikać z winy przewoźnika, zostaną one pokryte z polisy. Jeżeli przewoźnik nie zapewnia ubezpieczenia, należy z rezerwą podchodzić do jego oferty.