Transport z Polski do Szkocji

Wyspy Brytyjskie to popularny kierunek polskiej emigracji. Choć większość osób wybiera Anglię jako swój docelowy kraj, to sporo rodaków decyduje się również na Szkocję. W przypadku przeprowadzki często pojawia się problem, jak wybrać transport z Polski do Szkocji – niniejszy artykuł postara się go rozwiązać.

Transport samochodem

Transport z Polski do Szkocji własnym samochodem trwa długo, bo mniej więcej dobę, a do tego jest dość drogi, gdyż podróż w jedną stronę obejmuje odcinek o łącznej długości ok. 2 000 km, co wiąże się z dużymi wydatkami na paliwo. Takiej odległości nie da się pokonać za jednym zamachem w pojedynkę – koniecznych staje się dwoje kierowców lub wynajęcie noclegu po drodze, co generuje dodatkowe koszty. Jeżeli jednak transport z Polski do Szkocji ma być jednorazowy, a w planach jest zabranie wielu bagaży, samochód wydaje się dobrym pomysłem.

Transport samolotem

Największymi zaletami, jakie daje samolotowy transport z Polski do Szkocji, są bez wątpienia wygoda i krótki czas podróży, która trwa zaledwie dwie i pół godziny. Do wad należy natomiast zaliczyć ograniczenia odnośnie do bagażu, jednak jeśli masz mało rzeczy do zabrania lub lecisz w pojedynkę, wybór tanich linii lotniczych wydaje się najlepszy.

Transport autobusem

Tanią, ale niezbyt komfortową opcją na transport z Polski do Szkocji jest autobus. Jeżeli nie posiadasz własnego samochodu, a chcesz zabrać wiele bagaży, rozsądnym wyborem jest skorzystanie z autokaru czy autobusu kursującego do Glasgow lub Edynburga.