Prom czy tunel przy transporcie do Anglii

Kto wybiera samochodowy transport Polska Anglia, ten wie, że trzeba pokonać Cieśninę Kaletańską łączącą brzegi Francji i Wielkiej Brytanii. Generalnie są na to 2 sposoby – jeden to przeprawa promem, a drugi podróż tzw. Eurotunnelem. Którą opcję wybrać w przypadku przeprowadzki z Polski do Anglii?

Prom

Przeprowadzka do Anglii samochodem i przeprawa przez Cieśninę promem kosztuje 25-50 euro w zależności od pory dnia. Polega ona na tym, że na kilkadziesiąt minut przed planowanym rejsem umieszcza się auto na specjalnym parkingu znajdującym się na promie, który zapewnia jemu oraz kierowcy transport do Anglii. Cała operacja trwa z reguły kilka godzin – dla osób lubiących morskie przygody i chcących rozprostować kości w sam raz, lecz kiedy zależy Ci na czasie, nie jest to najlepsza opcja. W takiej sytuacji korzystniejszym wyborem wydaje się Eurotunnel.

Eurotunnel

Półgodzinny przejazd tunelem wydrążonym pod kanałem La Manche na pokładzie specjalnie przystosowanego pociągu odbywa się bez konieczności opuszczenia pojazdu i kosztuje 50-100 funtów. Jest więc droższa niż prom, ale zdecydowanie szybsza, zapewniając sprawniejszy transport Anglia Polska. Eurotunnel można uznać za korzystniejszy wybór w przypadku przeprowadzki z Anglii do Polski aniżeli prom.