Emigracja do Anglii a BREXIT

Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej przyzwyczailiśmy się do tego, że przeprowadzki z Polski do Anglii w poszukiwaniu pracy są w naszym społeczeństwie czymś normalnym. Okazuje się jednak, że sytuacja się zmienia – czy zatem obecnie coraz popularniejszy stanie się odwrotny kierunek, czyli przeprowadzki z Anglii do Polski?

Czy nadal emigrujemy?

Badania przeprowadzone przez firmę Work Service wyraźnie pokazują, że coraz mniej Polaków widzi szansę na to, aby w przyszłości zdecydować się na transport Polska Anglia. Powodów jest wiele, a jeden z nich to coraz ostrzejsza polityka brytyjskiego rządu wobec emigrantów zarobkowych, spośród których Polacy są najliczniejszą grupą. Wizja zmniejszenia zasiłków i problemów ze znalezieniem pracy sprawia, że coraz rzadziej bierzemy pod uwagę możliwość przeprowadzki Polska Anglia.

Co z Polakami po BREXICIE

Do tego dochodzi kwestia wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, do którego brytyjski rząd został zobowiązany w wyniku referendum przeprowadzonego w połowie 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że emigranci na Wyspach automatycznie zdecydują się na transport Anglia Polska i wrócą do kraju – ci, którzy mają stałe zatrudnienie i perspektywę godnego życia, niestety już raczej nie zamieszkają na stałe w Polsce, a przynajmniej tak deklarują.